E – Fatura, E – Arşiv | MEPBulut Yeni Nesil Ticari Yazılım
Mahalle Esnafı Ltd.Şti.
34149 Bakırköy / İSTANBUL
Hafta İçi : 10:00-16:00
0 (850) 500 50 50
Bize Yazın
info@mepbulut.com
E – Dönüşüm Paketiyle
Firmanızı
Geleceğe taşıyoruz!

E-Dönüşüm Paketine Neler Dahil

E- Fatura

Fatura gönderme, alma, saklama, görüntüleme işlemlerinin elektronik ortamda yapılmasını sağlayan sistemdir.

E- Arşiv

e-Fatura mükellefi olmayan firmalara ve gerçek kişilere dijital ortamda iletilen elektronik fatura türüdür. Faturalar müşterilere e-Posta / SMS yolu ile veya kağıt belge olarak teslim edilebilir.e-Dönüşüm Paketi Kazanç Tablosu ( Ürün Yıllık Kullanımınız )

e – Fatura ( adet )
2.020 
Kazancınız 
2.868 TL 
e – Arşiv ( adet )
2.235
Kazancınız
  2.146 TL

 

e-Dönüşüm Paketi ile Kazancınız 5.014 TL

** Hesaplama bilgi amaçlı olarak hazırlanmış olup herhangi bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır. KOBİ e-Dönüşüm Paketi kapsamında e-Fatura, e-Arşiv ve e-İrsaliye için senelik toplam 100,000 adet, e-Defter için 1 GB kullanım kullanım kotası bulunmaktadır.Nasıl Başlarım - Başvuru Süreci


Kimler Yararlanabilir

Mahalle Esnafı - MEPBulut Ticaret 2 paketine sahip ve QNB Finansbank hesabı olan her kullanıcı yararlanabilir.

1

Mali Mühür

Mali Mühür Sertifikası için mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go adresine gidilir. Açılan sayfada ilgili alanlar doldurularak başvuru gerçekleştirilir. Bu link üzerinden başvurduğunuzda sadece Mali Mühür Sertifikası için başvurmuş olursunuz.

2

E-Fatura, E-Arşiv Başvuru

MEPBulut Hesabınızda sol üst menü Entegrasyonlar sekmesindeki Formu doldurup başvuru yapabilirsiniz.

3

Artık Hazırsınız

E-Posta yolu ile ilerleyecek olan süreçleri takip ederek MEPBulut Entegrasyonlar bölümünde gerekli alanları doldurduğunuzda artık E-Fatura,Arşiv gönderebilirsiniz.

4

E-Arşiv Zorunluluğu Kimleri Kapsıyor?

2019 yılının sonuna yaklaşırken vergi sistemindeki yenilikler e-arşiv kullanma zorunluluğunu haber veriyor. Mükelleflerin bu değişime adapte olması için önceden bilgi edinip vakit kaybetmeden gereken düzenlemeleri yapması da şart oluyor.

19.10.2019 tarihli ve 30923 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 509 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca e-fatura uygulamasına geçmiş olan vergi mükelleflerinin e-arşiv uygulamasına geçmesi de zorunlu bulunuyor.

Ayrıca, e-ticaret paydaşı olan e-ticaret siteleri, internette ilan yayınlayanlar ve reklam aracıları e-fatura ve e-arşiv uygulamasına geçmek zorundadırlar. Dolayısıyla siz de bu grupta yer alıyorsanız e-arşiv zorunluluğu sizin için de geçerli oluyor, demektir.


E-Arşiv Zorunluluğu Ne Zaman Başlıyor?

Aracı hizmet sağlayıcısıysanız, internet ortamında ilan yayınlıyor ya da internet reklamcılığı hizmet aracısıysanız yine 1 Ocak 2020 tarihine kadar e-arşive geçiş yapma zorunluluğunuz bulunuyor. E-arşiv 2020 ve takip eden yıllarda belirtilen iş alanlarında çalışacak olan kimseleri de kapsıyor.

E-arşiv fatura uygulamasına dahil değilseniz de düzenlenecek olan faturalar vergiler dahil toplam tutarın 30.000 TL’yi, vergi mükelleflerine düzenlenenler açısından vergiler dahil toplam tutarı 5.000 TL’yi aşıyorsa siz de 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren e-arşiv zorunluluğu taşıyor olacaksınız.


QNB Finansbank e-Dönüşüm Paketi ile İlgili Bilgilendirme

  • e-Dönüşüm Paketi QNB eFinans’ın sağlayacağı e-Fatura,e-Defter, e-Arşiv, e-İrsaliye, e-Müstahsil Makbuzu ve e-Serbest Meslek Makbuzu ürünlerinden oluşmaktadır, bu ürünler dışında sunulan QNB eFinans ürünleri ya da farklı bir özel entegratörden alınacak ürün/Hizmetler QNB Finansbank tarafından hediye edilmeyecektir.
  • e-Dönüşüm Paketi, cirosu 300 milyon TL’ye kadar olan firmalar için tasarlanmış bir pakettir.
  • Kullanım kotası takvim yılı boyunca e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Müstahsil Makbuzu ve e-Serbest Meslek Makbuzu için toplamda 100,000 adet kontör, e-Defter için 1 GB kullanım alanıdır.
  • QNB Finansbank sistemlerinden başvuru yapıldıktan sonra 3 iş günü içerisinde QNB eFinans sistem kullanıcı bilgilerini firmanın başvuruda belirtilen iletişim bilgilerine iletir. Sistemlerin kullanıma başlanması için yapılacak işlemler bildirim emailinde detaylı tanımlanmaktadır.
  • Belirtilen hizmetler 2022’ye kadar QNB Finansbank’ın 300 milyon TL’nin altında cirosu olan müşterilerine özel sunulan bir hizmettir.
  • Kampanyaya dahil olan müşterilerin kampanyadan ayrılma taleplerini QNB Finansbank a iletmesi gerekmektedir.


BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ

Hedeflerinize ulaşmanız ve işinizi büyütmeniz için size yardımcı olacağız.